Elektromobilita
pro všechny

Kolonožky, koloběžky...

em-pujcovna-tri-150

Hoverboard, kolonožka, gyroboard, balancnožka, prodejci se opravdu nedokážou shodnout na jednotném označení.

My jsme si do GyroZóny Alzy přijeli kolonožku vyzkoušet s dvěma dětmi - a zůstali jsme tam tři hodiny. Gyrozóna je mezi 8:00 - 20:00 určená pro seznámení se s hoverboardy, nanoboty a jednokolkou Segway, elektrickou koloběžkou, elektrokoly...

Radovan Fiala, který ji má na starosti, je ideálním člověkem pro podporu nejistých začátků - díky němu se děti naučí samostatně drandit za pět minut, šikovnější dospělí za patnáct. A je toho víc...

Nanobot hoverboard od Segway byl první stroj, který děti dostaly na vyzkoušení - pohyb vpřed a vzad se ovládá nakloněním chodidel, směr koleny, mezi kterými je tyčka se zakončením ve tvaru podobném sedátku. Tohle vozítko se stalo jejich nejoblíbenějším, nejen, že se na něm cítily jistě, ale také jim umožňovalo jezdit hodně rychle.

 

em-radovan-kacka-600

 

Po tom, co získaly dostatečnou sebejistotu, přesvědčili jsme je pro vyzkoušení kolonožky hoverboardu, zajímavějšího, ale také na ovládání náročnějšího stroje. Pohyb vpřed je také nakloněním nebo zakloněním chodidel, v tomhle případě ovšem ovládáte i směr - pokud nakloníte dopředu víc například pravou nohu, začnete se otáčet doleva, než odhadnete sílu, i dost rychle. Je to efektnější, ale i složitější na ovládnutí, dětem to zabralo dobře pět minut, dospělému čtvrthodinku.

 

em-kolonozky-holky-600

 

Obyčejné koloběžky pro děti pak už nebyly moc zajímavé, naopak jsme děti nedokázali odtrhnout od kolonožek - a nebyl to problém, strojů na půjčení bylo dost a zkoušení není časově omezené.

 

 

 

 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x