Elektromobilita
pro všechny

Kolonožky, koloběžky...

em-lime-150

Lime umístilo v Praze několik set elektrických koloběžek.

Jaké mají výhody a nevýhody?

Za výhodu se dá jednoznačně považovat rozšíření, díky aktivní motivaci juicerů, tj. osob, které mají zájem Lime elektrokoloběžky dobíjet, jsou stroje dobře dostupné a nabité.

Stinnou stránkou dobré odměny nabíječů je cena za pronájem koloběžky, za nástup dáte 25,- Kč a pak dvě koruny za minutu. Není to málo pro běžné využití, pro jednorázovou zábavu a turistiku je snad cena přijatelná, byť ze Starého města je Lime vyloučeno.

Maximální dojezd je mezi 30 - 40 km a rychlost do 25 km/h. Nalezení, odemknutí a platba se provádí prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Několik testů elektrokoloběžek přineslo detaily:

  • nesmíte jezdit po chodníku a je dobré mít helmu, tu vám půjčí za 200,- i Lime (forbes.cz)
  • kopce dělají koloběžce trochu potíže, na dlažbě je jízda poměrně nepohodlná (fdrive.cz)

Testeři se shodují v tom, že Praha není optimální místo pro podobnou službu vzhledem k nedostatku jízdních pruhů pro cyklisty a velkému podílu dlažby, s pochybami zatím vnímají cenu za pronájem.

Přesto bychom se do budoucnosti měli dívat s optimismem, v elektromobilitě se dají očekávat nejen pobídky EU a magistrátu, ale i zlepšení infrastruktury a větší příklon k alternativním druhům dopravy.

 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x