Elektromobilita
pro všechny

Kolonožky, koloběžky...

em-graffiti-150

Nejlevnější kolonožka je k dostání již za necelých tři a půl tisíce korun. Je dostatečná pro kratší přesuny, může mít menší problémy na nerovných terénech, ale skvěle se hodí pro začátečníky a nenáročné uživatele. Jaké další možnosti máme?

Dražší verze kolonožky vyšší třídy je například Offroad Graffiti. Bez problémů překonává překážky, má nízkou hmotnost, zvládá i náročný terén a baterie vydrží dlouho. Její cena je poměrně příznivá, koupíte si ji už za přibližně pět tisíc korun.

Pro ty, kteří se chtějí pohybovat všech druzích terénu je ideální kolonožka Premium za necelých deset tisíc korun. Má velmi kvalitně zpracovanou konstrukci, je odolná vůči větru či náročným podmínkám terénu.

Podle čeho si vybíráme kolonožky? Důležitý je druh kolonožky, kapacita baterie a čas potřebný k její dobití, konstrukce a bezpečnostní opatření. Podle druhu kolonožky je rozlišujeme na:

  • Standardní s nízkým profilem a nízkou hmotností. Dojede obvykle do vzdálenosti 10 km při rychlosti do 10 km/h.
  • Offroad kolonožka má již vyšší profil a robustnější kola, její dojezd je již k 20 km při rychlosti až 15 km/h.
  • Premium kolonožka, která je kombinací předchozích typů, dojede až do 20 km při rychlosti do 20 km/h.

Důležité kritérium při výběru je kapacita baterie, a výkon motoru. Neméně důležitá je konstrukce a řešení určitého modelu , stabilní kola, která mají umožnit bezpečnou a plynulou jízdu. Některé modely kolonožek mají i sedátko nebo řídící tyč.

Poslední věcí, kterou je důležité zmínit, je značka. Je dobré dbát na to, abychom si vybírali produkty od ověřených výrobců a z certifikovaných obchodů, jen kvalitní výrobky mohou zaručit bezpečnou jízdu.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x