Elektromobilita
přítomnost a budoucnost

.

 

 

 

 

 

 

 

 

ak-vse-o-kamerach-230

ElektroMobily

em-tesla-alza-150

Alza prodává prostřednictvím svého eshopu aktuálně dostupné modely elektromobilu Tesla, přemýšlet nad nimi můžete při čekání na výdej zboží v pražské velkoprodejně.

V této chvíli je to Tesla S 75D a Tesla X 100D za přátelských 2,8 a 3,48 miliónu Kč.

Detail DISKUTOVAT

em-eko-150

Evropská komise schválila v srpnu 2017 program ČR, který v trvání šesti let podpoří výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily a plnicích stanic CNG v objemu celkem 45 miliónů euro. Také jsme od komisařky Vestagerové dostali pochvalu, věří, že díky tomu nějak ovlivníme globální oteplování.

Detail DISKUTOVAT

em-bmw-150

S přijatelným dojezdem a relativně dobrou cenou, elektromobil BMW je skladem a k vidění v pražské Alze.

Kompaktní vůz překvapí výkonem 125 kWh a dobrou zvukovou aparaturou, běžné jsou hodnoty dobíjení 8 hodiny ze zásuvky a 40 minut z rychlonabíječky. Potěší záruka na baterie 8 let nebo 100 000 kilometrů.

Detail DISKUTOVAT

em-eu_vlajka-150

Podobně jako několik zemí Evropské unie, dá se očekávat, že Česká republika bude na základě podpory obnovitelných zdrojů energie podporovat prodej elektromobilů.

V této chvíli existuje dotační program, určený pro kraje a obce a operační program pro podnikatele, je reálné očekávat podporu individuálních nákupů, vhodně načasovanou s rozšířením nabídky vozů.

Detail DISKUTOVAT

em-fuelgauge-150

Základní rozdíly jsou:

  • bez výfuku a zplodin
  • méně pohyblivých částí a tím údržby
  • bez nutnosti výměny oleje
  • nespaluje palivo při běhu na volnoběh
  • jiné starosti s palivem / energií

Více ve videu Engineering explained v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

em-prevodovka1-150

Elektromotor umí až 20 000 otáček za minutu, zatímco spalovací motor funguje bez problému jen v omezeném rozsahu otáček, se kterými mu pomáhá právě převodovka.

Automobilka při výrobě auta na baterie ušetří na práci a materiálu, navíc je využití energie efektivnější. Elektromotory mají dostatečný krouticí moment a zrychlení není problém, předpokládá se i vyšší odolnost vůči opotřebení.

Pro detailní vysvětlení a přesnější čísla se můžete podívat na video v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

Vytvořilo Anawe