Požadovaný text nenalezen. Elektromobily obecně - Elektromobily - jezdíme na elektřinu
Elektromobilita
pro všechny

Elektromobily obecně

em-kouromobil-300

Při provozu na baterie se kromě aerodynamického odporu řeší i ztráty dané zahříváním baterie a další, málokdo ale uvažuje nad tím, nakolik ztrátový je automobil se spalovacím motorem a navíc v porovnání s elektromobilem.

Jak to tedy je?

Detail

em-mirai-300

Auta na baterie (BEV) se prosazují i přes málo rozvinutou síť nabíjecích stanic a čekání na dobití. Oproti nim se staví auta na vodíkový pohon, která jsou také elektromobily, díky vodíkovému článku s velkou výhodou rychlého doplnění nádrže.

Proč se tedy rozvoj ubírá dál cestou BEV?

Detail

em-nabijecka-150

Na Fdrive najdete průběžně doplňovanou

Mapu nabíjecích stanic pro elektromobily

včetně detailů.

Detail

em-bmw-150

S přijatelným dojezdem a relativně dobrou cenou, elektromobil BMW je skladem a k vidění v pražské Alze.

Kompaktní vůz překvapí výkonem 125 kWh a dobrou zvukovou aparaturou, běžné jsou hodnoty dobíjení 8 hodiny ze zásuvky a 40 minut z rychlonabíječky. Potěší záruka na baterie 8 let nebo 100 000 kilometrů.

Detail

em-streetscooter-150

Elon Musk a jeho Tesla spustili skutečnou revoluci v osobní přepravě pomocí elegantních sportovních elektromobilů. Trochu ve stínu zůstaly úspěšné koncepty čistě užitkových elektromobilů, přitom to vypadá na jejich úspěch a zářivou budoucnost.

Detail

em-auta-zacpa-150

Británie a Francie mají v úmyslu od roku 2040 plošně zakázat prodej aut se spalovacími motory a je pravděpodobné, že prodej elektromobilů bude jednou tvořit dominantní část automobilového průmyslu. Technologický posun je patrný z hlediska kapacity baterií, rychlosti dobíjení, co ovšem dotace?

Detail

em-hybrid-motor-150

V souvislosti se současným “boomem” zájmu o elektromobily, se do stále větší pozornosti dostávají i hybridní automobily, které kombinují výhody spalovacího motoru a elektromotoru. Čistě prodejně to zatím hybridy vyhrávají na plné čáře, v roce 2017 se jich u nás prodalo takřka 3 000 kusů, zatímco elektromobilů “jen” 387. Co přesně je hybrid?

Detail

em-nabijeni-auta-150

Jednou ze základních otázek každého současného i budoucího majitele elektromobilu je - kde a jak budu nabíjet? Podívejme se na možnosti blízkou budoucnost nabíjení nejen elektromobilů.

Detail

em-eko-150

Evropská komise schválila v srpnu 2017 program ČR, který v trvání šesti let podpoří výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily a plnicích stanic CNG v objemu celkem 45 miliónů euro. Také jsme od komisařky Vestagerové dostali pochvalu, věří, že díky tomu nějak ovlivníme globální oteplování.

Detail

em-eu_vlajka-150

Podobně jako několik zemí Evropské unie, dá se očekávat, že Česká republika bude na základě podpory obnovitelných zdrojů energie podporovat prodej elektromobilů.

V této chvíli existuje dotační program, určený pro kraje a obce a operační program pro podnikatele, je reálné očekávat podporu individuálních nákupů, vhodně načasovanou s rozšířením nabídky vozů.

Detail

em-fuelgauge-150

Základní rozdíly jsou:

  • bez výfuku a zplodin
  • méně pohyblivých částí a tím údržby
  • bez nutnosti výměny oleje
  • nespaluje palivo při běhu na volnoběh
  • jiné starosti s palivem / energií

Více ve videu Engineering explained v angličtině.

Detail

em-prevodovka1-150

Elektromotor umí až 20 000 otáček za minutu, zatímco spalovací motor funguje bez problému jen v omezeném rozsahu otáček, se kterými mu pomáhá právě převodovka.

Automobilka při výrobě auta na baterie ušetří na práci a materiálu, navíc je využití energie efektivnější. Elektromotory mají dostatečný krouticí moment a zrychlení není problém, předpokládá se i vyšší odolnost vůči opotřebení.

Pro detailní vysvětlení a přesnější čísla se můžete podívat na video v angličtině.

Detail

em-elano-150

Nemusíte cítit vinu vůči životnímu prostředí, elektrický pohon neprodukuje žádné emise. ELANO je vhodné do města a na kratší vzdálenosti, na rychlý nákup, na přepravu osob a materiálu mezi úřady, na distribuci pošty a potravin, kurýrní služby. Kombinuje francouzský design a interiér vyšší  třídy, který tvoří dokonalý elektromobil do města.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x