Elektromobilita
pro všechny

Elektrokola technicky

em-kolo-soucastky-150

Máte pocit, že vaše elektrokolo nejede tak jako dřív? Či dokonce nefunguje vůbec?

Níže uvedený výčet nejčastějších závad elektrokol, vám může pomoci situaci objasnit.

Jako první se zaměříme, na z vašeho pohledu nejzávažnější poruchu, a to že, elektrokolo vůbec nereaguje na zapnutí. Ač se jedná na první pohled o závažnou situaci, často je problémem pouze špatný kontakt kabelů. V tomto případě projděte všechny spoje v elektrokole a zkontrolujte jejich zapojení.

Další z nejčastějších problémů s elektrokolem je situace, kdy elektrokolo funguje jako dříve, s tím rozdílem, že při rozjezdu slyšíte podivný chrastivý zvuk vycházející z motoru. Říkáte si, že pokud kolo normálně jede, o nic se nejedná? To jste na omylu, chrastivý zvuk obvykle značí problém s převodovkou v motoru. K nejčastějším poruchám převodovek dochází u levných modelů a u kol vybaveným akcelerátorem, který je využíván v nevhodných situacích. Výměna převodovky v servisu vyjde na částku okolo 1.400,- Kč.

Další, poměrně často se vyskytující poruchou, je moment, kdy elektrokolo lze zapnout, displej svítí, ale motor nereaguje na šlapání. Zde může být příčina dvojího původu. V prvním případě se může jednat o problém s brzdovými pákami a v případě druhém o závadu na snímači šlapání. U obou případů je nutné vyhledat servis. Oprava není finančně příliš náročná, vyjde na několik stovek korun.

Samozřejmě nezmiňujeme všechny poruchy, které mohou majitele elektrokola potkat, přece jen je stroj složen z mnoha součástek, ale snažíme se poskytnout přehled těch nejčastějších situací a jak si s nimi poradit - pro větší záhady kontaktujte určitě servis.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné

(17.4.2019 18:06) David  davcerven@email.cz

Také řeším problém s předním motorem.Při jízdě do prudkého kopce náhle vypne.Po chvilce,po novém zapnutí normálně funguje.Na rovině se to nestává.Jedná se o jakousi neznačkovou elektrosadu namontovanou na obyčejné kolo.Takže přehřívání?

(20.8.2018 14:56) Martin  martinovic@espace.sk

Zadní motory se při delší jízdě do kopce přehřívají a automaticky vypnou. Motor vyžaduje údržbu, nejčastěji mazání, které by měl zvládnout normální cykloservis.

(19.8.2018 21:56) Marie  fleglovamarie@seznam.cz

Chtěla bych se zeptat mám dva roky elektrokolo Lady Fox a při plně nabité baterii mi kolo v kopci přestalo pomáhat.Na displeji se zastavili čísla extáze.Musela jsem chvilku kolo nechat vypnuté a pák znovu jet.Take to s kolem cuka a do většího kopce rachoti.Dekuji za odpověď 😊

(4.8.2018 18:52) Jiří Čepelák  cepelak10@seznam.cz

Dobrý den, mám problém s elektrokolem CRUSSIS 5.2., kdy mi najednou při jízdě přestane zabírat šlapání a pedály se točí jako při volnoběhu. Někdy se to "chytne" hned, ale někdy to trvá dlouho. Je úplně jedno, jestli mám přepnuto na elektriku nebo ne. Kolo je ještě v záruce. Jak mám postupovat nebo co je špatně? Děkuji. J. Čepelák

(22.6.2018 7:57) Filip  stanfil01@gmail.com

Mám nové elektrokolo skládačku najeto cca 100 km, při delší jízdě už od 5-8 km začne od středu přenášet se pískání ve spojení se záběrem. Jinak vše ostatní funguje dobře. Po vypnutí kola a znova rozjezd až po 5-6 km opět pískání asi ze středu. Předal jsem to do servisu k opravě, zatím bez výsledku. Mám obavu, že se jedná o větší závadu


Příspěvky nevyjadřují názory provozovatele a nenese za ně odpovědnost.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x