Elektromobilita
pro všechny

Elektrokola technicky

em-baterie-600

V pokročilých návodech ke správnému zacházení s Li-Ion baterií se dozvíte, že dlouhodobé nabití na plnou kapacitu má negativní vliv na její životnost.

Co se stane, když ji nebudete delší dobu dobíjet na 100% a proč ani to není správně? To se dozvíte zde.

Balancování baterie je důvod, proč je nutné alespoň jednou za čas baterii plně nabít.

Je to proto, že její jednotlivé články se vybíjejí nerovnoměrně a plné dobití na sjednocené napětí je nezbytné, aby baterie podávala stále plný výkon. Balancování zajišťuje BMS, obvod, který podává informace o baterii, ale také ji ochraňuje před vybitím nebo přebitím.

Přestože text pod výše uvedeným odkazem nevychází z testu baterie elektrokola a nedosáhneme u ní takových výrazných výsledků, závěr je jednoznačný - bez balancování se kapacita celé baterie a tím dojezd snižuje.

Vzhledem k tomu, že k balancování dochází před plným dobitím baterie, je třeba občas dobíjet do 100%, nejlépe před jízdou, která zajistí, aby se napětí opět snížilo na optimální úroveň. Jaká to je, se dozvíte v příspěvku, jak pečovat o Li-Ion baterie.

 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x